wtorek, lipiec 14, 2020

Facebook 

 

4ODEKA

Szkolenia 

Najblizsze-szkolenia

Pakiety-i-Promocje

Kurs HDS - Operator żurawi przenośnych

 Przebieg szkolenia: Operator żurawi przenośnych typu HDS

 Czas trwania: 4 dni

 Cena: 1100 zł + egzamin UDT 171,94

 Co zapewniamy w cenie kursu:
- zajęcia teoretyczne i praktyczne

- materiały dydaktyczne
- katering: kawa, herbata, ciastka
- egzamin

 Warunki przyjęcia:
- ukończona szkoła podstawowa

- ukończone 18 lat
- brak przeciwwskazań zdrowotnych

 Terminy: w zakładce najbliższe szkolenia lub pod nr telefonu

Zapisy:
  telefon: 602 222 529
    email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

    adres: Toruńska 286, 85-880 Bydgoszcz


Pełny opis:

Cel kursu HDS

      Zdobycie wiedzy i umiejętności przy obsłudze żurawi przeładunkowych, przenośnych oraz teoretyczne i praktyczne przygotowanie uczestników do uzyskania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze.

Wymagania dotyczące kwalifikacji

Kwalifikacje w Polsce nadawane są  przez komisję powołaną przez Dyrektora terenowego oddziału Urzędu Dozoru Technicznego.

Zajęcia teoretyczne prowadzone przez osobę posiadająca wiedzę merytoryczną w zakresie obsługi. Uczestnicy kursu otrzymują materiały szkoleniowe w formie skryptu papierowego lub elektronicznego.

Zajęcia praktyczne prowadzone są przez instruktorów posiadających stosowne kwalifikacje. Zajęcia praktyczne przeprowadzane są z wykorzystaniem urządzenia spełniającego wszystkie wymagania dozoru technicznego, w szczególności powinno mieć aktualne badania okresowe wykonywane przed Urząd Dozoru Technicznego oraz wymagania BHP. Miejsce zajęć praktycznych powinno być wyraźnie oznakowane. Przed rozpoczęciem pracy uczestnicy kursu są zapoznani ze specyfiką danego urządzenia. Jeśli egzamin odbywa się w zakładzie pracy to przed egzaminem należy przygotować księgę rewizyjną urządzenia w której jest pozytywna decyzja UDT oraz wpis konserwatora.

Program kursu HDS:

1. Akty prawne dozoru technicznego
2. Obciążenia żurawi. Konstrukcje nośne, mechanizmy
3. Napęd i sterowanie hydrauliczne
4. Urzadzenia sterownicze
5. Urządzenia zabezpieczające
6. Stateczność żurawi przeładunkowych
7. Czynności przed w trakcie i po zakończonej pracy na żurawiu.

Ukończenie kursu HDS

Po zakończeniu części szkolenia uczestnicy przystępują do egzaminu wewnętrznego teoretycznego i praktycznego. Egzamin wewnętrzny ma na celu sprawdzenie wiedzy uczestników, i przygotowanie do egzaminu zewnętrznego i ewentualne skorygowanie błędów.
Na zakończenie kursu przeprowadzany jest egzamin zewnętrzny przed komisją powołaną przez terenowy oddział Urzędu Dozoru Technicznego.
Uprawnienia wydawane są na okres bezterminowy.
 
 Zapisy:
 W celu zapisania się na kurs prosimy o kontakt telefoniczny 602 222 529
lub  wypełnić poniższy formularz.
W przypadku firm prosimy wpisać propozycję terminu, liczbę uczesntików oraz dane firmy.
 

Pozostałe informacje dotyczące kursów HDS

Powszechnie panuje błędne przekonanie, że, aby polepszyć swoje szanse na rynku pracy, należy zdobyć specjalistyczne wykształcenie. Taka sytuacja skazywałaby pracowników fizycznych, stanowiących z resztą największy odsetek osób zatrudnionych w Polsce, na stałą pensję bez perspektyw rozwoju i awansu. Jednak w rzeczywistości możliwość odniesienia sukcesu zawodowego uzależniona jest od ciągłego podnoszenia kwalifikacji, niezależnie od branży. Jednym z ciekawych i zdecydowanie bardzo przyszłościowych rozwiązań jest kurs obsługi HDS. Hydrauliczny dźwig samochodowy (czyli HDS) to maszyna niezwykle często wykorzystywana w pracach związanych z transportem. Sprzęt znany pod nazwą „żurawia przenośnego” pozwala na załadunek, rozładunek oraz przewóz gabarytów bez konieczności korzystania z innych urządzeń.

Ze względu na swoje właściwości HDS jest używany przede wszystkim w robotach ogólnobudowlanych, działaniach magazynowych, logistycznych, a także wielu innych, często nietypowych realizacjach: w środowisku miejskim, przemysłowym, a nawet leśnym. Na rynku można znaleźć bardzo dużo ofert pracy na stanowisko operatora HDS, nie tylko w kraju lecz także za granicą. Sam kurs obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne, prowadzone przez specjalistów z branży. W trakcie omówione zostają wszystkie najważniejsze aspekty pracy operatora HDS-u zaczynając od kwestii prawnych, technicznych przez przepisy BHP aż do obsługi urządzeń.

Co po szkoleniu HDS?

Po przejściu szkolenia kandydat na operatora może przystąpić do Państwowego egzaminu. Odpowiednio wykwalifikowany operator ma pełną wiedzę dotyczącą użytkowania i budowy żurawia, zasad prawidłowej eksploatacji oraz procedur stosowanych podczas wypadku lub awarii. Kurs dotyczy dźwigów stacjonarnych, przenośnych, przewoźnych, a także samojezdnych (montowanych na pojazdach). Zaliczony egzamin skutkuje otrzymaniem bezterminowego zaświadczenia kwalifikacyjnego UDT. Uprawnia ono do obsługi wszystkich typów hydraulicznych dźwigów samochodowych – każdej marki, o dowolnym udźwigu, wysięgu czy osprzęcie dodatkowym (chwytaki, wciągarki itp.). Operatorem HDS może zostać każdy, kto ma ukończone 18 lat, wykształcenie podstawowe i cieszy się stanem zdrowia umożliwiającym bezproblemowe wykonywanie zawodu. Sama praca jest wymagająca, lecz dobrze płatna, a przy tym satysfakcjonująca. Warto pamiętać, że na operatorze ciąży odpowiedzialność za powierzoną maszynę, ładunki oraz współpracowników. Podlega też ścisłej kontroli pod kątem przestrzegania przepisów BHP. Niemniej jednak taka droga rozwoju zawodowego jest bardzo atrakcyjna i zdecydowanie warto ją rozważyć w kontekście polepszania swojej sytuacji materialnej i życiowej.