Odeka.pl

9 września 2021

Historia SIMP

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich to demokratyczna, samorządna i trwała organizacja użyteczności publicznej, której przyświeca misja doskonalenia zawodowego kadr. Nasza historia sięga aż 1921 roku – od tamtego czasu z naszych kursów skorzystało już tysiące osób zainteresowanych podnoszeniem swoich kwalifikacji.

Od 1961 roku organizacja SIMP utworzyła Ośrodek Doskonalenia Kadr SIMP w Bydgoszczy, oddział szkolenia został przeznaczony do działalności pod względem uprawnień i szkoleń zawodowych.

W 2005 roku została powołana Komisja Energetyczna – możliwość przeprowadzania egzaminów w Naszym Ośrodku dzięki własnej komisji egzaminacyjnej w tej dziedzinie. Wydawanie uprawnień SIMP w zakresie elektryki, gazu oraz ciepła.

2017 r jest to data przeprowadzki Naszego Ośrodka do nowego kompleksowego i nowoczesnego budynku, w celu zwiększenia jakości prowadzenia szkoleń oraz udogodnień jakie jest posiadanie własnego placu manewrowego na jazdy praktyczne, zakup wózków widłowych, podestów oraz suwnic. Powstała również spawalnia posiadająca kilka stanowisk spawalniczych z różnymi spawarkami – dostosowana do bezpiecznej nauki spawania – sale wykładowe są klimatyzowane oraz posiadają niezawodny, multimedialny sprzęt jak: tablica dotykowa, projektor. Wcześniejsza nasza lokalizacja to Bydgoski Dom Technika NOT Sp. z o.o. ul. K. Gotowskiego 6, 85-030 Bydgoszczy, natomiast nowa lokalizacja ODEKA SIMP ul. Toruńska 286 w Bydgoszczy – posiadamy parking oraz możliwość dojazdu komunikacją miejską- tramwaj nr 6 PRZYSTANEK: Toruńska RÓWNA.

SIMP w Bydgoszczy może się pochwalić bogatą i zróżnicowaną ofertą kursów organizowanych na potrzeby przemysłu i innych instytucji. W latach 1970-1985 ośrodek przeprowadził szkolenia między innymi z zakresu konstruowania form do tworzyw sztucznych i tłoczników, diagnostyki pojazdów samochodowych czy konserwacji urządzeń dźwigowych i dźwignicowych.

Pomagamy nabyć uprawnienia elektryczne (SIMP), organizujemy również kursy na wózki widłowe, suwnice, szkolenia spawalnicze oraz w tematyce sprzętu budowlanego- jak koparka, spycharka, ładowarka i wiele innych.

Pomagamy nabyć uprawnienia elektryczne (SIMP), organizujemy również kursy na wózki widłowe, suwnice i inne.