środa, listopad 20, 2019

Facebook 

 

4ODEKA

Szkolenia 

Najblizsze-szkolenia

Pakiety-i-Promocje

Kurs na koparki i ładowarki Klasy I i III

 

Cena: zależne od sprzętu,  egzamin IMBiGS - Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego

Co zapewniamy w cenie kursu:
- zajęcia teoretyczne i praktyczne

- materiały dydaktyczne
- katering: kawa, herbata, ciastka

Warunki przyjęcia:
- ukończona szkoła podstawowa

- ukończone 18 lat
- brak przeciwwskazań zdrowotnych,

Terminy: w zakładce najbliższe szkolenia

Zapisy:
  telefon: 602 222 529
    email:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
   adres: Toruńska 286, 85-880 Bydgoszcz

Program nauczania kursu koparki i ładowarki    

Użytkowanie ekspolatacyjne 8
Dokumentacja techniczna 8
BHP 8
Podst. elektrotechniki 8
Silniki spalinowe 16
Elementy hydrauliki 16
Technologia robót 20
Budowa maszyn 32
Praktyka wstępna 26
Zajęcia praktyczne 60
ŁĄCZNIE 202
 
Po ukończeniu szkolenia i zdaniu egzaminu, uczestnicy otrzymują uprawnienia państwowe operatora ciężkich maszyn budowlanych lub drogowych Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.
Podstawa prawna Dz. U. Nr 118 z dnia 15.10.2001 r. poz. 1263.
 

Warunki przyjęcia na kurs koparek i ładowarek kl.III:

  • ukończone 18 lat,
  • wykształcenie co najmiej podstawowe
  • Świadectwo lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań do zawodu operatora koparko - ładowarki,
  • Praktyka jako pomocnik operatora

 

Kursy na koparki i ładowarki - charakterystyka

Obecnie na rynku pracy robotnicy fizyczni mogą znaleźć wiele atrakcyjnych ofert, gwarantujących godziwe wynagrodzenie oraz perspektywy rozwoju zawodowego. Jednak większość z nich wymaga posiadania odpowiednich kwalifikacji. Szczególnie duże zapotrzebowanie, zarówno w kraju, jak i za granicą, jest na operatorów maszyn budowlanych oraz urządzeń przemysłowych. W Ośrodku Doskonalenia Kadr SIMP ODEKA możecie Państwo wziąć udział w profesjonalnych szkoleniach, które pozwolą wam polepszyć swoją sytuację na rynku pracy. Jednym z najpopularniejszych jest kurs na obsługiwanie koparek i ładowarek Klasy I i III.

Koparko-ładowarki klasy I (powyżej 25 t) oraz klasy III (do 25 t) to jedne z najważniejszych maszyn ciężkich wykorzystywanych przy pracach ogólnobudowlanych. Uniwersalna konstrukcja na podwoziu kołowym posiada dwa układy robocze – koparkowy i ładowarkowy. Dzięki temu pojazd jest niezwykle wszechstronny, a przy tym odznacza się niskimi kosztami eksploatacyjnymi. Główne rodzaje działań wykonywanych przy jego użyciu to wykopy oraz załadunek, a także transport urobku. Jednak za sprawą dodatkowego osprzętu, który można zamontować na obydwu układach, funkcjonalność koparko-ładowarki rozszerza się o możliwość: zgarniania, zgniatania, zamiatania, frezowania, wykonywania odwiertów, kopania rowów, koszenia skarp i wiele więcej. Przekłada się to na bardzo dużą liczbę ofert zatrudnienia oraz wysokie stawki, także za granicą.

Do wykonywania zawodu operatora koparko-ładowarki niezbędne jest posiadanie stosownych uprawnień państwowych wydawanych np. przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie (związanych z odpowiednim wpisem w Książce Operatora Maszyn). Ich zdobycie możliwe jest po ukończeniu naszego kursu, a następnie otrzymaniu pozytywnej oceny podczas Egzaminu Państwowego.

W ODEKA przeprowadzamy kurs na koparki i ładowarki Klasy I i III, który od strony merytorycznej oraz dydaktycznej jest jedną z najlepszych propozycji w kraju. Ponad dwieście godzin zajęć prowadzonych przez doświadczonych specjalistów w zupełności wystarcza, by spokojnie podejść do egzaminu, kończąc swoją próbę sukcesem.

kurs na koparki

Program nauczania koparko-ładowarki podzielony jest na dwa moduły – zajęcia teoretyczne oraz praktyczne

W pierwszej częsci kursu kandydat zapoznaje się ze wszystkimi podstawowymi aspektami technicznymi i prawnymi swojego przyszłego zawodu. Omawiane są prawidłowe sposoby użytkowania eksploatacyjnego koparki i ładowarki, co jest niezwykle istotne w kontekście osobistej odpowiedzialności za maszynę. Kurs na kolejnych etapach dotyczy dokumentacji technicznej oraz BHP. Znajomość przepisów oraz umiejętność odczytania kluczowych dla danego urządzenia parametrów pozwala na bezpieczną i bezproblemową pracę w każdych warunkach. Inne aspekty dotyczą kwestii związanych z mechaniką, hydrauliką i elektrotechniką. Ostatnim punktem w tym bloku tematycznym jest szczegółowe omówienie całej wykorzystywanej technologii robót.

Drugi moduł rozpoczyna się praktyką wstępną, umożliwiającą kandydatowi oswojenie się ze środowiskiem oraz układem sterowniczym koparki i ładowarki. Zwieńczeniem kursu jest sześćdziesiąt godzin zajęć praktycznych pod czujnym okiem naszych specjalistów. Zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest dobrze poprowadzona praktyka. Złe nawyki powstałe w trakcie nauki mogą wpłynąć negatywnie na dalszą karierę. Nasi instruktorzy są wyrozumiali, lecz przy tym niezwykle wyczuleni na błędy techniczne i nieprawidłowości, które mogą skończyć się niezaliczeniem egzaminu. Wieloletnie doświadczenie znajduje odbicie w bardzo wysokim odsetku zdawalności naszych kursantów.

Warunki przyjęcia na kurs nie są zbyt wygórowane, co dodatkowo zachęca do wybrania zawodu operatora koparko-ładowarki. Wystarczy jedynie mieć minimum 18 lat i ukończoną szkołę podstawową, odbytą praktykę jako pomocnik operatora oraz świadectwo lekarskie potwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania zawodu. Praca na tym stanowisku jest specyficzna i może wydawać się wymagająca. Jednak daje niezwykle dużo satysfakcji, a przy tym nie pozwala narzekać na rutynę. Zdobycie tego typu kwalifikacji jest rozsądnym, przyszłościowym krokiem, gwarantującym stałe, stabilne zatrudnienie w największych polskich i światowych firmach.