wtorek, lipiec 14, 2020

Facebook 

 

4ODEKA

Szkolenia 

Najblizsze-szkolenia

Pakiety-i-Promocje

Kursy elektroenergetyczne - uprawnienia elektryka, SEP, pomiary elektryczne i inne

sprzęt do pomiaru elektrycznegosprzęt elektroenergetycznyurządzenia gazoweszkolenia z zakresu urządzeń sanitarnych

Grupa ODEKA z Bydgoszczy oferuje w pełni profesjonalne kursy na elektryka typu SEP w obszarze G1 (elektryczne), G2 (energetyczne), G3 (gazowe) oraz w zakresie pomiarów elektrycznych (wymagane doświadczenie/uprawnienia SIMP). Proponowane kursy elektryczne adresowane są m.in. do osób zainteresowanych uzyskaniem określonych rodzajów uprawnień lub ich przedłużeniem.

Uprawnienia elektryczne SEP G1

Oferowane kursy elektryczne dedykowane są osobom, których domeną jest eksploatacja lub dozór (może być jedno i drugie jednocześnie) różnorodnych urządzeń, instalacji i sieci energetycznych. Zależność wiedzy i doświadczenia przekłada się na uzyskanie określonego rodzaju uprawnień elektrycznych w obszarze montażu, obsługi, konserwacji, remontu, a także w zakresie kontroli i pomiaru:

 • urządzeń prądotwórczych funkcjonujących w ramach sieci elektroenergetycznej niezależnie od wysokości napięcia znamionowego,
 • urządzeń, instalacji i sieci o napięciu znamionowym do 1 kV oraz powyżej 1 kV,
 • zespołów prądotwórczych powyżej 50 kW mocy,
 • urządzeń o charakterze elektrotermicznym,
 • sieci oświetlenia ulicznego,
 • sieci trakcyjnych,
 • urządzeń i instalacji, których zadaniem jest sterowanie i zabezpieczanie w/w.

Uprawnienia elektryczne SEP G2

Ten rodzaj kursu na elektryka ukierunkowany jest na osoby zajmujące się eksploatacją lub/i dozorem różnorodnych urządzeń, instalacji i sieci cieplnych. Stan wiedzy oraz posiadane doświadczenie ma bezpośredni wpływ na przyznanie określonych uprawnień elektrycznych w obszarze montażu, obsługi, konserwacji, remontu, a także w zakresie kontroli i pomiaru:

 • kotłów parowych, a także wodnych na paliwa gazowe, płynne i stałe o mocy 50 kW i więcej (z uwzględnieniem urządzeń pomocniczych),
 • piecy o charakterze przemysłowym powyżej 50 kW mocy,
 • sieci i instalacji cieplnych o przesyle powyżej 50 kW (z uwzględnieniem urządzeń pomocniczych),
 • turbin parowych i wodnych powyżej 50 kW mocy (z uwzględnieniem urządzeń pomocniczych),
 • urządzeń o charakterze przemysłowym, których zadaniem jest odbiór gorącej wody i pary powyżej 50 kW mocy,
 • urządzeń chłodniczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych powyżej 50 kW mocy,
 • sprężarek powyżej 20 kW mocy oraz powiązanych instalacji,
 • urządzeń i instalacji, których zadaniem jest sterowanie i zabezpieczanie w/w.

Uprawnienia elektryczne SEP G3

Ukierunkowany kurs elektryczny na osoby, których zadaniem jest eksploatacja lub dozór, bądź jedno i drugie urządzeń, instalacji i sieci gazowych. Przyznanie tego rodzaju uprawnień zależne jest od doświadczenia i posiadanej wiedzy uczestnika szkolenia w obszarze montażu, obsługi, konserwacji, remontu, a także w zakresie kontroli i pomiaru:

 • urządzeń wykorzystywanych do wytwarzania paliw gazowych,
 • wszelkich urządzeń związanych z przetwarzaniem, uzdatnianiem i oczyszczaniem paliw gazowych,
 • urządzeń wykorzystywanych przy magazynowaniu paliw gazowych,
 • rozdzielczych sieci gazowych do 0,5 MPa ciśnienia oraz przesyłowych sieci gazowych powyżej 0,5 MPa,
 • urządzeń i instalacji gazowych do 5 kPa ciśnienia włącznie oraz powyżej 5 kPa,
 • odbiorników przemysłowych paliw gazowych powyżej 50 kW mocy,
 • gazowych turbin,
 • urządzeń i instalacji, których zadaniem jest sterowanie i zabezpieczanie w/w.

Pomiary elektryczne 

Celem kursu na elektryka „Pomiary elektryczne” jest profesjonalne przygotowanie jego uczestników do państwowego egzaminu kwalifikacyjnego oraz uzyskanie uprawnień elektrycznych w zakresie wykonywania kompleksowych prac kontrolnych i pomiarowych, a także dokonywania przeglądów stanu technicznego urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych. Wymogiem uczestnictwa jest posiadanie niezbędnego doświadczenia i uprawnienia SIMP.

Co zapewniamy uczestnikom organizowanych przez nas kursów elektrycznych?

Naszym kursantom zapewniamy teoretyczne i praktyczne przygotowanie do obsługi, konserwacji, montażu, kontroli i pomiaru oraz eksploatacji i dozoru urządzeń energetycznych i elektroenergetycznych. W ramach kursu na elektryka wykładu słuchacze otrzymują materiały szkoleniowe i pomocnicze, a na zajęciach zapoznają się z materiałami w formie multimedialnej. Praktyczna część kursu na elektryka dokonującego czynności kontrolno-pomiarowe to przede wszystkim ćwiczenia na urządzeniach oraz w laboratorium. Wszystkie oferowane przez nas kursy na uprawnienia SEP organizowane dla firm mogą odbywać się w miejscu i terminie dostosowanym do oczekiwań. Również zakres tematyczny może być zgodny z określonymi potrzebami. Ukończenie określonego kursu na elektryka oraz pozytywnie zdany egzamin energetyczny zapewnia słuchaczom stosowne uprawnienia elektryczne ważne przez 5 lat – po tym czasie można przystąpić powtórnie do egzaminu bądź zdecydować się na kurs połączony z egzaminem.

Jak przedstawiają się koszty kursów elektrycznych?

Możliwość wyboru odpowiedniego do potrzeb kursu na elektryka, atrakcyjne ceny (zobacz – cennik ), różnorodne udogodnienia i możliwość uzyskania dodatkowych uprawnień (Certyfikat UE) to niewątpliwe atuty naszej oferty. Co więcej, łącząc określone szkolenia w jedną grupę, masz możliwość uzyskać korzystny rabat. (Promocja) Wszystkie wydawane przez nas zaświadczenia, świadectwa kwalifikacyjne E i D oraz uprawnienia mają hologram potwierdzający ich autentyczność. Wszelkie zapytania na temat kursów oraz ich cen prosimy kierować na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dzwonić – 608 041 101

certyfikat ukończenia kursu elektroenergetycznego