niedziela, marzec 29, 2020

Facebook 

 

4ODEKA

Szkolenia 

Najblizsze-szkolenia

Pakiety-i-Promocje

Kurs, uprawnienia na operatora wózków widłowych

Przebieg szkolenia: Uprawnienia na wózki widłowe - jezdniowe

Czas trwania: uzależniony od indywidualnych potrzeb słuchacza tak aby nie kolidowały z obowiązkami zawodowymi i prywatnymi.

Cena: II WJO 500 zł + 184,43 zł egzamin UDT
           I WJO 700 zł + 184,43 zł egzamin UDT

Co zapewniamy w cenie kursu:
- zajęcia teoretyczne i praktyczne

- materiały dydaktyczne
- katering: kawa, herbata, ciastka
- uprawnienia z hologramem autentyczności + bezpieczna wymiana butli gazowej

Warunki przyjęcia na szkolenie:
- ukończona min.szkoła podstawowa

- ukończone 18 lat

Terminy: w zakładce najbliższe szkolenia

Zapisy:
  telefon: 602222529
    email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    adres: Toruńska 286, 85-880 Bydgoszcz

wozek jezdniowy ODEKA

Pełny opis:

Celem kursu na wózki widłowe jest przygotowanie kandydatów na operatorów do profesjonalnej obsługi wózków widłowych w kategoriach I WJO, II WJO, a więc na wszystkie typy i rodzaje wózków funkcjonujących w UE. Prowadzone w naszym ośrodku w Bydgoszczy szkolenia w zakresie obsługi wózków widłowych i w rezultacie określone uprawnienia UDT dedykowane są osobom, które spełniają określone wymagania.

 • ukończone 18 lat,
 • stan zdrowia umożliwiający wykonywanie pracy obsługującego wózki widłowe,
 • dysponowanie określoną wiedzą teoretyczną oraz praktyką w zakresie obsługi wózków widłowych poświadczoną we wniosku przez ubiegającego się o uprawnienie UDT,
 • pełna znajomość instrukcji eksploatacji znanego typu wózka (jezdniowego) oraz instrukcji BHP,
 • znajomość wybranych zagadnień z zakresu przepisów prawnych dotyczących urządzeń transportu bliskiego,
 • umiejętność praktycznej obsługi wózków widłowych, znajomość podstaw ich budowy,
 • znajomość przepisów BHP.

Nowe rozporządzenie w sprawie wózków jezdniowych

W celu zwiększenia bezpieczeństwa pracy w dniu 10 sierpnia 2018 r. weszło w życie nowe rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym (Dz. U. poz. 47).

W związku z powyższym, imienne zezwolenia, o których mowa w § 4 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 10 maja 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym (Dz. U. poz. 650 z późn. zm.):

Imienne zezwolenia tracą ważność:

 • wystawione do dnia 31 grudnia 2004 r. zachowują ważność nie dłużej niż do dnia 31 grudnia 2019 r.
 • wystawione do dnia 31 grudnia 2014 r. zachowują ważność nie dłużej niż do 31 grudnia 2020 r.
 • wystawione od dnia 1 stycznia 2015 r. zachowują ważność nie dłużej niż do dnia 31 grudnia 2021 r.

Po tym czasie do obsługi wózków jezdniowych (I,II,III WJO) będą dopuszczane tylko osoby, które posiadają uprawnienia z Urzędu Dozoru Technicznego.

Charakterystyka organizowanych kursów na wózki widłowe (jezdniowe)

Zgodnie z indywidualnymi potrzebami kursantów dostosowujemy terminy i godziny zajęć. Kurs na wózki widłowe obejmuje wykłady prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. Uczestnicy zajęć w części teoretycznej otrzymują materiały dydaktyczne w formie drukowanej lub elektronicznej. Na zajęciach praktycznych uczymy bezpiecznej obsługi wózków widłowych. Zakończeniem kursu jest egzamin, a w przypadku jego zaliczenia wręczenie stosownych uprawnień.
Program kursu: 1. Wiadomości ogólne, rodzaje urządzeń podlegających dozorowi technicznemu. 2. Budowa wózków, stateczność, zespoły mechaniczne, zespoły napędowe wózków widłowych. 3. Urządzenia zabezpieczające stosowane w wózkach (jezdniowych). 4. Czynności przed rozpoczęciem pracy, w trakcie i po jej zakończeniu. 5. Przepisy BHP przy obsłudze, warunki bezpiecznej pracy, pierwsza pomoc. 6. Zajęcia praktyczne.

Po pomyślnie zakończonym kursie wózków widłowych uczestnicy szkolenia w Bydgoskim Ośrodku ODEKA zyskują uprawnienia dotyczące wszystkich rodzajów i typów wózków widłowych funkcjonujących w całej Unii Europejskiej. Wystawiane przez nas zaświadczenia sygnowane są przez Ministerstwo Gospodarki oraz UDT-CERT i ISO 9001:2001, są również wydawane w języku obcym.

Cena szkolenia - ile kosztuje kurs i co obejmuje?

 • zajęcia teoretyczne i praktyczne,
 • egzamin

Aktualna cena za kurs na wózki widłowe to 500zł IIWJO, 700zł IWJO bez ukrytych opłat. Grupa ODEKA SIMP z Bydgoszczy jest w pełni profesjonalnym organizatorem różnorodnych kursów, w tym na wózki widłowe. Doskonale przygotowana baza szkoleniowa w zakresie zajęć teoretycznych i praktycznych, a także znakomicie przygotowni do realizacji określonych zadań szkoleniowych instruktorzy i specjaliści spełniają wszelkie potrzeby i oczekiwania kursantów. Posiadane uprawnienia całkowicie pozwalają na realizację zamierzeń, włącznie z organizacją egzaminów i wystawianiem odpowiednich zaświadczeń kwalifikacyjnych, co czyni z ODEKA godnego zaufania podmiotu szkoleniowego.

Zapraszamy na jazdę wózkiem bocznym oraz czołowym w ODEKA ul. Toruńska 286, 85-880 Bydgoszcz

wozek boczny czolowy ODEKA

Zapisy na kurs wózków widłowych za pośrednictwem poniższego formularza lub poprzez kontakt telefoniczny 602222529 .